Menü

+90 216 489 80 28 info@marmaracevre.com Ulaşım

Marmara Grup Çevre Sağlığı Hizmetleri fumigasyon

FÜMİGASYON

Bitki, bitkisel ürün, bitkisel sanayi alanlarında , orman ürünlerinde, topraklarda, gemi, ahşap ve mobilyalarda, antikalarda, boş-dolu binalarda tüm zararlıların ve bazı hastalık etmenlerinin ve bazı yabancı ot tohumlarının tüm biyolojik evrelerini yok etmek amacı ile gaz formundaki ilaçlarla ilaçlanması işlemidir.

Fümigasyonla,ortamdaki ve ürün içindeki zararlıların : ergin, larva, nimf, pupa ve yumurta dönemleri dahil tüm biyolojik evreleriyle birlikte tamamı öldürülmektedir.Yenilebilir gıda ürünlerindeki zararlı etmenlerine karşı yegane kullanılabilir ilaçlama yöntemidir. Yasal olarak Fümigasyon; Tarım Bakanlığınca ruhsatlandırılmış firmalar ve sadece Fümigasyon Operatörü Ziraat Mühendisi veya Ziraat Teknisyenleri , Teknikerlerince yapılabilir.

Vizyonumuz

"Çalışma alanlarımızda; Ülke ve dünya standartlarına uygun, insan ve çevre sağlığını koruyucu ve kollayan kalitede hizmet sunmaktır."

Misyonumuz

"Bilgili deneyimli insan ve çevre sağlığına duyarlı olan çalışanlarımızın var olan en uygun yöntemlerle ve en son teknolojileri kullanarak hizmet verdiğimiz şirketlerin itibarını ve pazar değerini yükselterek müşteri memnuniyetini daima en üst seviyede tutmaktır."

Fümigasyon

Fümigasyon Çeşitleri

A - Yüksek Basınç Altında yapılan Fümigasyon :

Vakum odalarında yapılır.

B - Normal Basınç Altında yapılan Fümigasyon :

Çadır altı Fumigasyonu, Gaz odalarında Fumigasyon, Gemi Ambar ve Vagonlarda Fumigasyon, Hububat Silolarında Fumigasyon, Değirmen Fumigasyonu, Bina Fumigasyonu, Toprak Fumigasyonu, Antika Fümigasyonu. Bir Kuruluşun Kalite Anlayışını Oturtması İçin; Kalite Beklentisi Yüksek Müşterilere İhtiyacı Vardır. Biz Sizlerin Bizim Şansımız Olduğunuzu Biliyoruz. Siz En İyiyi Talep Ediniz. Biz Sunmak İçin Çalışalım.

Neden Fümigasyon

Bulaşık ürünlere direkt olarak tatbik edilebilir, Difüzyon yüksekliği nedeniyle en uç noktalara kadar nüfuz edebilir, Homojen olarak dağılma imkanı vardır, Kalıntı ve koku oranı tolerans sınırı içinde ve çabuk yok olur, Kısa sürede büyük miktardaki ürünlere uygulanabilir, Gıda fabrikalarında tek uygulamada tüm haşerelere karşı sonuç alınması nedeniyle fümigasyon önerilir.