Menü

+90 216 489 80 28 info@marmaracevre.com Ulaşım

IPM Bütünsel Mücadele Sistemi

Marmara Grup Çevre Sağlığı Hizmetleri IPM Bütünsel Mücadele Sistemi

IPM Bütünsel Mücadele Sistemi

Marmara Grup Çevre Sağlığı Hizmetleri ve Ürünleri San. Ve Tic. Ltd. Şti. başarısını sağlayan en önemli detay Bütünsel mücadele programını uygulamakta saklıdır.Zararlıyı kombine olarak biyolojik,mekanik,fiziksel ve kimyasal olarak kontrol edip çevresel olası riskleri minimize etmeye ve ekonomik olmayı hedefleyerek aşağıdaki program içinde çalışmaya baslar.Marmara grup aşağıda belirtilen programı her müşterisine uygular.

Gözlem ve Analiz

"Başlangıçta her tesis için kapsamlı,geniş bir gözlem yapılır gözlemin amacı Haşere girişlerinin tespiti,beslenme yerleri,girişler,konsutriksiyonun durumu,su ve drenaj durumu kalorifer ve havalandırma sistemleri yer kaplaması duvarların durumu,çalışanların yasam mahalleri gibi kritik noktaların analizidir.Buna bağlı olarak potansiyel bulaşma yerleri ve çalışan sayısı hangi sıklıkta tesise giriş yapılıyor çalışma saatleri tespit edilir bu bilgiler bize kuracağımız kontrol sistemi için bilgi kaynağı olacaktır.

Zararlı Tespiti

Her Zaralıya karşı uygulama detayları ve mücadele farklı olacağından zararlıların tespiti ve entomolojisi çok önemlidir İnspectorlerimiz bu tespiti numuneleme ve değerlendirmeyle beraber yaparlar bu değerlendirmede zararlının biyolojisi,alışkanlıkları hepsi belirtilir.

Program hazırlama

Teknik elemanlarımız yukarıdaki verilerin ışığında işletme Pest kontrol sorumlusuyla papulasyona ve zararlının verdiği veya verebileceği zararlar göz önüne alınarak tesisin bulunduğu konum hava koşulları ve tesisin çalışma durumu göz önüne alınarak mücadele programı hazırlanır.

Uygulama ve Monitoring

Kimyasal kontrol daima tercih etmediğimiz bir mücadele seklidir. Kullanılan Çekici (pheromone)lar ve monitörler hem populasyonu görmeye hem de azaltmaya yöneliktir kimyasallar özellikle halk sağlığı ilaçları olacaktır.